کد خبر : 26828 / /
/

قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه الان | قیمت طلا و سکه امروز

قیمت طلا و سکه، طی دو روز گذشته همچنان صعودی بوده است. بازار طلا با نوسانات افزایشی قیمت دلار همراه شده و از سیگنال‌های نامساعد سیاسی خط می‌گیرد.

قیمت طلا و سکه با نوسان همراه است. قیمت طلا و سکه وحشتناک گران شده. قیمت طلا و سکه ممکن است ارزان شود. قیمت طلا و سکه تغییر می کند. قیمت طلا و سکه ممکن است ارزان شود.

حرکت افزایشی قیمت طلا و سکه از روز شنبه آغاز شده است. این روند هیجانات بازار نیست که قیمت را به شکل شارپی و میلیونی جابه‌جا کند. معامله‌گران بازار فلز زرد معتقدند دلار در مسیر آهسته و پیوسته افزایش قیمت قرار گرفته است و بازار طلا و سکه نیز از آن تبعیت می‌کند. به اعتقاد تحلیلگران، بازار در مسیر اصلی خود قرار گرفته است.

بازار در روند خنثی است

در هفته‌های گذشته سیگنال اخبار سیاسی به بازارهای مالی به شکل پیوسته روند قیمت‌ها را تحت تاثیر قرار داد. هر چند که به اعتقاد فعالان بازارهای ارز، ‌طلا و سکه، سیگنال‌های ورودی به بازارها بیشتر شایعه است تا واقعیت، اما توانست قیمت‌ها را در محدوده مشخصی ثابت نگه‌ دارد.

اما کارشناسان اقتصادی می‌گویند اثر اخبار هفته‌های گذشته در بازارهای مالی کمرنگ شده و سیگنال‌های نامساعد پایان هفته گذشته در حوزه برجام، باعث افزایش قیمت‌ها شده است. هر چند تحلیلگران بازارهای مالی تغییرات قیمتی روزهای اخیر را روند نمی‌دانند و همچنان معتقدند بازار در مسیر ساید یا خنثی در حرکت است، همگرایی بالای بازار فلز زرد با دلار باعث شده قطعات سکه در روند صعودی قرار بگیرند.

معامله‌گران همچنان نسبت به هر گونه مبادله بدبینند و معتقدند تا زمانی که دست بازارساز در بازار ارز باز است و قیمت دلار بیشترین اثر را بر قیمت طلا و سکه دارد، معاملات و پیش‌بینی در این بازار با ریسک بالایی همراه است.

سکه امامی در کانال جدید بسته شد

دیروز یکشنبه ۱۱ تیرماه ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی با ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت، یک کانال صعود کرد. این قطعه با قیمت ۲۹ میلیون و ۱۰۱ هزار تومان مبادله شد. سکه بهار با افزایش ۱۰۲ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۹۰۱هزار تومان مبادله شد.

روز گذشته نیم سکه  ۲۰۰ هزار تومان گران شد. این قطعه به قیمت ۱۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید. ربع سکه نیز با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی با قیمت ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان مبادله شد.

دیروز سکه گرمی با افزایش ۱۰ هزار تومانی با قیمت ۶ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان عرضه شد.

در مسیر صعودی بازار، طلا گران نشد

قیمت طلا دیروز نیز افزایشی بود. هر مثقال طلا هفت هزار تومان گران شد و به قیمت ۱۰ میلیون و ۳۹۱ هزار تومان رسید. هر گرم طلا در پایان معاملات دیروز بدون تغییر قیمتی با همان رقم دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی روز یکشنبه به کار خود پایان داد.

دیروز طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۳۶۸ هزار تومانی روز شنبه و بدون تغییر به کار خود پایان داد.

روز گذشته قیمت حباب تمام قطعات سکه به غیر از ربع ‌سکه افزایش داشت. دیروز حباب سکه امامی با افزایش ۲۶۰ هزار تومانی بیشترین مقدار رشد حباب را در خانواده سکه‌ها داشت. حباب ربع سکه روز گذشته سه هزار تومان افت کرد.

منبع: تجارت نیوز

طلا تا پایان سال چه روندی دارد؟

در همین راستا فردین آقابزرگی کارشناس اقتصادی با اشاره به تاثیر قیمت طلا و سکه از نرخ ارز و نرخ جهانی طلا به تجارت‌نیوز گفت: «هرگونه پیش‌بینی در بازار طلا منبعث از تحلیل اقتصاد بین‌الملل و نوسانات نرخ ارز در داخل کشور است. درباره تاثیر نرخ ارز در داخل کشور پیش‌بینی راحت‌تر است.»

وی ادامه داد: «استراتژی بانک‌های جهانی یا سایر کشورها در ارتباط با عرضه ذخایر طلا یا خرید بیشتر به‌عنوان پشتوانه ارزی یا کالایی کشوشان قابلیت پیش‌بینی ندارد.»

این کارشناس اقتصادی به رفتار سایر کشورها در ارتباط با افزایش ذخایر طلای کشورمان اشاره کرد و افزود: «روند یک سال گذشته نشان از اشتیاق کشورها برای افزایش ذخایر طلایشان دارد. این در حالی است که سال ۲۰۲۳ نسبت به سال میلادی ۲۰۲۲، کشورها ذخایر طلای بیشتری ذخیره کرده‌اند.»

وی افزود: «در سال ۲۰۲۳ کشور چین حدود ۹۰۰ میلیارد دلار ذخایر ارزی، شامل یورو و دلار را به طلا تبدیل کرده است. این موضوع نظام عرضه و تقاضا را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بنابراین پیش‌بینی می‌شود کانال ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ هزار دلاری برای انس جهانی طلا حفظ شود و احتمال افزایش قیمت انس نسبت به کاهش قیمت کمتر است.»

آقابزرگی با تاکید بر روند صعودی قیمت دلار با توجه به تورم و سایر مولفه‌های اقتصادی تاکید کرد: «با توجه به اینکه نرخ دلار ضریب اول و نرخ انس ضریب دوم را در تعیین قیمت طلا و سکه دارد می‌توان آینده بازار داخلی فلز زرد را صعودی پیش‌بینی کرد.»

رشد قیمت در تمام قطعات سکه

امروز ‌شنبه ۱۰ تیرماه ۱۴۰۲ بازار فلز گرانبها در تمام قطعات سکه افزایش قیمت داشت. سکه امامی با افزایش ۳۰۰ هزار تومانی با قیمت ۲۸ میلیون و ۷۸۶ هزار تومان معامله شد. سکه بهار نیز با قیمت ۲۵ میلیون و ۸۰۱ هزار تومان به فروش رسید. این قطعه امروز ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت.

امروز نیم سکه  ۲۰۰ هزار تومان رشد قیمت داشت و با رقم ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان مبادله شد. قیمت ربع سکه ۱۵۰ هزار تومان رشد داشت و با رقم ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد. در روز جاری سکه گرمی  ۱۱۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت. این قطعه امروز با قیمت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.

روند نامتوازن حباب سکه‌ها

قیمت طلا امروز افزایشی بود. در لحظه نگارش این گزارش قیمت هر مثقال طلا  ۱۴۱ هزار تومان گران شد و به قیمت ۱۰ میلیون و ۳۱۹ هزار تومان رسید. هر گرم طلا نیز ۳۴ هزار تومان رشد قیمت داشت و با رقم دو میلیون و ۳۸۲ هزار تومان معامله شد.

امروز طلای دست دوم نزدیک به ۳۳ هزار تومان رشد داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۴۸ هزار تومان معامله شد. در روز جاری قیمت حباب قطعات سکه متوازن نبود. حباب سکه‌های سنگین کاهشی بود و سایر قطعات سکه رشد ۳۰ تا ۷۰ هزار تومانی داشتند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.