کد خبر : 26926 / /
/

قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه الان | قیمت طلا و سکه امروز

امروز قیمت طلا و سکه نوسان کاهشی داشت. همچنان تقاضا در این بازار محدود است و به اعتقاد فعالان صنفی، رکود در این بازار از ماه‌های گذشته بیشتر شده است. کاهش قیمت، سکه امامی را به نیمه کانال ۲۸ میلیون تومانی رسانده است.

قیمت طلا و سکه با نوسان همراه است. قیمت طلا و سکه وحشتناک گران شده. قیمت طلا و سکه ممکن است ارزان شود. قیمت طلا و سکه تغییر می کند. قیمت طلا و سکه ممکن است ارزان شود.

امروز قیمت طلا و سکه در بازار داخلی با تعطیلات پایان هفته بازارهای جهانی مصادف شده است. از همین رو  قیمت انس جهانی طلا روی رقم ۱۹۲۵ دلاری ثابت ماند. در روز جاری بازار طلا از نوسانات کاهشی قیمت دلار تاثیر گرفت.

در هفته گذشته اخبار مربوط به برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل بازارهای مالی را در رکود قرار داد. روز گذشته نیز بازار ارز متاثر از رخدادهای زاهدان با نوسان افزایشی و سپس کاهشی همراه شد.

امروز قیمت دلار کاهش محدودی داشت و سیگنالی روانه بازار نشد. این موضوع باعث نوسان کاهشی در بازار فلز زرد شد. قیمت سکه امامی با کاهش به نیمه کانال ۲۸ میلیون تومانی رسید. معامله‌گران بازار فلز زرد روند تقاضا را همچنان کاهشی می‌دانند. این در حالی است که از ابتدای سال جاری تا کنون کارشناسان اقتصادی بر رشد قیمت جهانی طلا و بازدهی مثبت بازار فلز گرانبها تا پایان سال جاری تاکید می‌کنند.

رکود بی‌سابقه در بازارهای مالی

در همین راستا نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر درباره روند بازار طلا و سکه به تجارت‌نیوز گفت: «فعلا کاهش اونس جهانی طلا منجر به افت قیمت‌ها در بازار داخلی شده است. این در حالی است که کاهش قیمت دلار، کاهش اونس جهانی طلا و رکود حاکم بر بازار طلا باعث روند کاهشی بازار فلز زرد شده است.»

وی خاطرنشان کرد: «با توجه به رویدادهای سیاسی هفته گذشته رکود خاصی در بازار طلا و سکه حاکم شده است. باید توجه داشت در ماه‌های گذشته رکود بازار به این میزان نبوده است.»

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، اونس جهانی طلا را فاکتوری اثرگذار بر بازار طلا عنوان کرد و افزود: «زمانی که قیمت‌ها در بازارهای جهانی کاهش می‌یابد، به تبع آن در بازار داخلی نیز اثرگذار است. اگرچه زمانی اونس جهانی کاهش پیدا می‌کند، درمقابل نرخ ارز در کشور بالا می‌رود که این اتفاق بر صعودی شدن قیمت طلا و سکه اثرگذار خواهد بود.»

روند نامتوازن قیمت در بازار سکه

امروز یکشنبه ۱۸ تیرماه در لحظه نگارش این گزارش قیمت سکه امامی ۱۴۳ هزار تومان ارزان شد. این قطعه امروز با قیمت ۲۸ میلیون و ۵۴۴ هزار تومان مبادله شد.

در روز جاری قیمت سکه بهار همانند دیروز از روند کاهشی سایر قطعات سکه سرپیچی کرد و با افزایش ناچیز پنج هزار تومانی با رقم ۲۵ میلیون و ۷۰۱ هزار تومان مبادله شد.

امروز نیم‌سکه و ربع‌ سکه ۱۰۰ هزار تومان افت قیمت داشتند و به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مبادله شدند. در روز جاری سکه گرمی  افزایش ۲۲ هزار تومانی داشت و با قیمت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان مبادله شد.

حباب سکه امامی ۵ میلیونی شد

امروز قیمت طلا نیز با کاهش قیمت دلار همراه شد. هر مثقال طلا با ۱۶ هزار تومان کاهش به قیمت ۱۰ میلیون و ۲۱۶ هزار تومان رسید. هر گرم طلا نیز سه هزار و ۵۰۰ تومان ارزان شد و با قیمت دو میلیون و ۳۵۷ هزار تومان معامله شد. در روز جاری طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۳۲۶ هزار تومان معامله شد.

امروز و در لحظه نگارش این گزارش حباب سکه نیز مانند قیمت آن در روند نامتوازنی قرار داشت. حباب سکه‌های کاهشی افت قیمت داشت. بیشترین مقدار افت حباب مربوط به سکه امامی با ۱۲۹ هزار تومان کاهش بود. در روز جاری حباب سکه بهار و سکه گرمی نیز افزایش ۳۰ و ۲۴ هزار تومانی داشتند.

سکه در کانال ۲۸ میلیونی ماند

روز گذشته قیمت سکه امامی با ۲۰۰ هزار تومان کاهش قیمت در کانال ۲۸ میلیون تومانی معامله شد. این قطعه با قیمت ۲۸ میلیون و ۷۰۱ هزار تومان مبادله شد. سکه بهار اما با افزایش ۲۰ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزارتومان مبادله شد.

دیروز نیم سکه و ربع سکه هر کدام ۸۰ هزار تومان کاهش قیمت داشتند و به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی هفت هزار تومان ارزان شد و با قیمت ۶ میلیون و ۳۷۸ هزار تومان مبادله شد.

روند نامتوازن حباب قطعات سکه

قیمت طلا دیروز کاهشی بود. هر مثقال طلا با نزدیک به ۱۰۰ هزار تومان کاهش قیمت با رقم ۱۰ میلیون و ۲۳۴ هزار تومان رسید. هر گرم طلا نیز ۲۱ هزار تومان  کاهش قیمت داشت و با رقم دو میلیون و ۳۶‍۱ هزار تومان معامله شد. روز قبل طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۳۳۱ هزار تومان معامله شد.

گفتنی است قیمت حباب سکه روند متوازنی نداشت. حباب سکه امامی ۱۰۴ هزار تومان کاهش داشت و پرچمدار بیشترین مقدار کاهش حباب در قطعات سکه بود. حباب سکه بهار ۱۱۶ هزار تومان و سکه گرمی هفت هزار تومان افزایش داشت.

پایان نشست شورای امنیت سرآغاز روند صعودی است؟

دیروز نیز نشست شورای امنیت در مورد ایران برگزار شد. مطابق قطعنامه ۲۲۳۱، هر شش ماه یک بار گزارش دبیرکل سازمان ملل در نشست عادی شورای امنیت سازمان ملل ارائه می‌شود.

شب گذشته بیانیه مشترک تروئیکای اروپایی پس از پایان نشست شورای امنیت برای بررسی قطعنامه ۲۲۳۱ منتشر شد. سه کشور اروپایی فرانسه، انگلیس و آلمان پس از پایان نشست دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل در بیانیه‌ای مشترک مدعی شدند که ایران “هیچ توجیه غیرنظامی معتبری” برای غنی‌سازی‌های سطح بالای خود ندارد.

در بخشی از این بیانیه مشترک، سه کشور مذکور مدعی شدند که ایران با ارائه سلاح به بازیکنان غیردولتی امنیت منطقه را به خطر می‌اندازد و این اقدام ایران، نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل محسوب می‌شود. سه کشور اروپایی در ادامه “بی‌توجهی ایران به تعهدات ذیل این قطعنامه (2231) را محکوم کردند” و از ایران خواستند تا فورا به این کار خود پایان دهد.

سه کشور اروپایی در انتهای این بیانیه عزم خود مبنی بر دستیابی به راه‌حل دیپلماتیک درباره بحران هسته‌ای ایران را ابراز کردند و همچنین از ایران خواستند تا فورا در فعالیت‌های خود تنش‌زدایی کند. مقامات ایران به‌رغم تاکید بر توانمندی‌ها و پیشرفت‌های ایران در زمینه فعالیت‌های هسته‌ای، گفته‌اند که تولید و به‌کارگیری تسلیحات هسته‌ای جایی در دکترین دفاعی ایران ندارد.

این سیگنال برای معامله‌گران کاهشی بازار که از ابتدای هفته در انتظار نتیجه نشست شورای امنیت سازمان ملل بودند، پالس مساعدی نیست. به نظر می‌رسد خنثی‌سازی اخبار نامساعدی که این بیانیه به بازارهای مالی در ابتدای سومین هفته تیرماه خواهد داد، نیازمند سیگنالی قوی از سوی سیاستگذار است.

سکه در کانال پایین‌تر بسته شد

دیروز پنج‌شنبه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی با رقم ۲۸ میلیون و ۹۰۱ هزار تومان مبادله شد و افزایش ۶۰ تومانی داشت. سکه بهار با افزایش ۸۰ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۶۸۱ هزار تومان مبادله شد.

دیروز نیم سکه و ربع سکه هر کدام ۳۰ هزار تومان افزایش قیمت داشتند و به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی پنج هزار تومان گران شد و با قیمت ۶ میلیون و ۳۸۵ هزار تومان مبادله شد.

رشد حباب در تمام قطعات سکه

قیمت طلا دیروز افزایشی بود. قیمت هر مثقال طلا با نزدیک به ۶۰ هزار تومان افزایش قیمت به رقم ۱۰ میلیون و ۳۳۱ هزار تومان رسید. هر گرم طلا نیز ۱۰ هزار تومان  افزایش قیمت داشت و با رقم دو میلیون و ۳۸۳ هزار تومان معامله شد.

روز گذشته طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۳۵۱ هزار تومان معامله شد. همچنین روز قبل حباب تمام قطعات سکه رشد داشت.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.