کد خبر : 27060 / /
/

قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه الان | قیمت طلا و سکه امروز

قیمت طلا و سکه روز گذشته با نوسان افزایشی قیمت دلار همراهی کرد. بازار سکه در حالی دیروز را پشت سر گذاشت که همزمان دو روند افزایشی و خنثی در خانواده سکه‌ها حاکم بود.

قیمت طلا و سکه با نوسان همراه است. قیمت طلا و سکه وحشتناک گران شده. قیمت طلا و سکه ممکن است ارزان شود. قیمت طلا و سکه تغییر می کند. قیمت طلا و سکه ممکن است ارزان شود.

دیروز ۲۶ تیر، قیمت طلا و سکه با کاهش ۲۰۰ تومانی دلار و بدون توجه به کاهش نزدیک به پنج دلاری انس جهانی در روند افزایشی قرار گرفت.

قیمت طلا و انواع سکه در زمان بازگشایی بازار امروز، در جدول زیر قابل مشاهده است.

گفتنی است روز گذشته انس جهانی طلا نوسان زیادی داشت و در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۹۵۴ دلاری معامله شد.

فعالان بازار طلا و سکه می‌گویند با شروع ماه محرم این بازار در رکود بیشتری قرار می‌گیرد. علاوه بر آن، آنها به نوسانات لحظه‌ای قیمت دلار، طلا و سکه اشاره می‌کنند و می‌گویند: «وقتی نوسانات زیاد و لحظه‌ای باشد، حتی فعالان بازار نیز تمایلی به داد و ستد ندارند. زیرا به اندازه‌ای نوسان در بازار زیاد است که تا نوشتن فاکتور و حساب و کتاب قیمت‌ها تغییر می‌کند. این موضوع معامله‌گران را محتاط کرده است.»

به نظر می‌رسد با تکذیب خبر توافق موقت میان ایران و آمریکا از سوی جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید فعلا سیگنالی قوی بازارهای مالی را تحت تاثیر قرار نخواهد داد. علاوه بر آن شروع محرم نیز رکود بیشتری را برای بازار فلز زرد به همراه خواهد داشت.

فریز قیمت نیم و ربع سکه

دیروز ۲۶ تیر قیمت سکه امامی با افزایش ۱۳۳ هزار تومانی با قیمت ۲۷ میلیون و ۶۳۴ هزار تومان مبادله شد. همچنین قیمت سکه بهار ۲۰۰ هزار تومان رشد داشت و با رقم ۲۴ میلیون و ۹۰۱ هزار تومان مبادله شد.

روز گذشته نیم‌سکه و ربع‌ سکه تغییر قیمتی نداشتند و با قیمت‌ روز یکشنبه معامله شدند. نیم‌سکه با قیمت ۱۴میلیون و ۹۰۰ و ربع سکه نیز با رقم ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان مبادله شد. در روز قبل سکه گرمی ۵۰ هزار تومان گران شد. این قطعه با قیمت ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد.

همراهی حباب سکه با قیمت

دیروز قیمت طلا نیز افزایشی بود. هر مثقال طلا با ۱۶ هزار تومان افزایش با قیمت ۱۰ میلیون و ۶۲ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز پنج هزار و ۵۰۰ تومان گران شد و با قیمت دو میلیون و ۳۲۳ هزار تومان معامله شد. دیروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و ۲۹۲ هزار تومان رسید.

روز گذشته حباب تمام قطعات سکه همانند قیمت‌ آنها نوسان داشت. حباب سکه‌ امامی ۴۷ هزار تومان، سکه بهار ۱۱۴ هزار تومان و سکه گرمی ۳۹ هزار تومان افزایش داشت. حباب نیم و ربع سکه نیز به ترتیب ۵۰ و  ۲۵ هزار تومان کاهش قیمت داشتند.

سکه در کانال ۲۸ میلیونی ماند

روز گذشته قیمت سکه امامی با ۲۰۰ هزار تومان کاهش قیمت در کانال ۲۸ میلیون تومانی معامله شد. این قطعه با قیمت ۲۸ میلیون و ۷۰۱ هزار تومان مبادله شد. سکه بهار اما با افزایش ۲۰ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزارتومان مبادله شد.

دیروز نیم سکه و ربع سکه هر کدام ۸۰ هزار تومان کاهش قیمت داشتند و به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی هفت هزار تومان ارزان شد و با قیمت ۶ میلیون و ۳۷۸ هزار تومان مبادله شد.

روند نامتوازن حباب قطعات سکه

قیمت طلا دیروز کاهشی بود. هر مثقال طلا با نزدیک به ۱۰۰ هزار تومان کاهش قیمت با رقم ۱۰ میلیون و ۲۳۴ هزار تومان رسید. هر گرم طلا نیز ۲۱ هزار تومان  کاهش قیمت داشت و با رقم دو میلیون و ۳۶‍۱ هزار تومان معامله شد. روز قبل طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۳۳۱ هزار تومان معامله شد.

گفتنی است قیمت حباب سکه روند متوازنی نداشت. حباب سکه امامی ۱۰۴ هزار تومان کاهش داشت و پرچمدار بیشترین مقدار کاهش حباب در قطعات سکه بود. حباب سکه بهار ۱۱۶ هزار تومان و سکه گرمی هفت هزار تومان افزایش داشت.

پایان نشست شورای امنیت سرآغاز روند صعودی است؟

دیروز نیز نشست شورای امنیت در مورد ایران برگزار شد. مطابق قطعنامه ۲۲۳۱، هر شش ماه یک بار گزارش دبیرکل سازمان ملل در نشست عادی شورای امنیت سازمان ملل ارائه می‌شود.

شب گذشته بیانیه مشترک تروئیکای اروپایی پس از پایان نشست شورای امنیت برای بررسی قطعنامه ۲۲۳۱ منتشر شد. سه کشور اروپایی فرانسه، انگلیس و آلمان پس از پایان نشست دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل در بیانیه‌ای مشترک مدعی شدند که ایران “هیچ توجیه غیرنظامی معتبری” برای غنی‌سازی‌های سطح بالای خود ندارد.

در بخشی از این بیانیه مشترک، سه کشور مذکور مدعی شدند که ایران با ارائه سلاح به بازیکنان غیردولتی امنیت منطقه را به خطر می‌اندازد و این اقدام ایران، نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل محسوب می‌شود. سه کشور اروپایی در ادامه “بی‌توجهی ایران به تعهدات ذیل این قطعنامه (2231) را محکوم کردند” و از ایران خواستند تا فورا به این کار خود پایان دهد.

سه کشور اروپایی در انتهای این بیانیه عزم خود مبنی بر دستیابی به راه‌حل دیپلماتیک درباره بحران هسته‌ای ایران را ابراز کردند و همچنین از ایران خواستند تا فورا در فعالیت‌های خود تنش‌زدایی کند. مقامات ایران به‌رغم تاکید بر توانمندی‌ها و پیشرفت‌های ایران در زمینه فعالیت‌های هسته‌ای، گفته‌اند که تولید و به‌کارگیری تسلیحات هسته‌ای جایی در دکترین دفاعی ایران ندارد.

این سیگنال برای معامله‌گران کاهشی بازار که از ابتدای هفته در انتظار نتیجه نشست شورای امنیت سازمان ملل بودند، پالس مساعدی نیست. به نظر می‌رسد خنثی‌سازی اخبار نامساعدی که این بیانیه به بازارهای مالی در ابتدای سومین هفته تیرماه خواهد داد، نیازمند سیگنالی قوی از سوی سیاستگذار است.

سکه در کانال پایین‌تر بسته شد

دیروز پنج‌شنبه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی با رقم ۲۸ میلیون و ۹۰۱ هزار تومان مبادله شد و افزایش ۶۰ تومانی داشت. سکه بهار با افزایش ۸۰ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۶۸۱ هزار تومان مبادله شد.

دیروز نیم سکه و ربع سکه هر کدام ۳۰ هزار تومان افزایش قیمت داشتند و به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی پنج هزار تومان گران شد و با قیمت ۶ میلیون و ۳۸۵ هزار تومان مبادله شد.

رشد حباب در تمام قطعات سکه

قیمت طلا دیروز افزایشی بود. قیمت هر مثقال طلا با نزدیک به ۶۰ هزار تومان افزایش قیمت به رقم ۱۰ میلیون و ۳۳۱ هزار تومان رسید. هر گرم طلا نیز ۱۰ هزار تومان  افزایش قیمت داشت و با رقم دو میلیون و ۳۸۳ هزار تومان معامله شد.

روز گذشته طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۳۵۱ هزار تومان معامله شد. همچنین روز قبل حباب تمام قطعات سکه رشد داشت.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.