کد خبر : 2073 / /
/

ربیعی: سیاست دولت و همراهی مجلس شورای اسلامی از سال ۹۹ تا به امروز توجه به قدرت خرید کارگران و بازنشستگان بوده است و با اجرای همسان سازی در کنار افزایش ۳۹ درصدی حقوق ها به یاری خدا، بخشی از دغدغه بازنشستگان تامین اجتماعی رفع خواهد شد.

سیاست دولت و همراهی مجلس شورای اسلامی از سال ۹۹ تا به امروز توجه به قدرت خرید کارگران و بازنشستگان بوده است و با اجرای همسان سازی در کنار افزایش ۳۹ درصدی حقوق بازنشستگان به یاری خدا، بخشی از دغدغه بازنشستگان تامین اجتماعی رفع خواهد شد . میزان پرداخت حقوق بازنشستگان در سال 1400 افزایش می یابد. احکام جدید حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی طی امروز و فردا صادر می‌شود. همچنین خبر خوش مسئولان دولتی این بود که دومین مرحله همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از فروردین ۱۴۰۰ اجرایی می‌شود تا شکاف حقوقی آن‌ها با سایر بازنشستگان پر شود جزئیات حقوق بازنشستگان را در خبر روز بخوانید.

کلیک کنید:خبرمهم و فوری/ اولین پیش فروش ایرانخودرو در 1400 آغاز شد

حقوق بازنشستگان افزایش یافت 

حقوق بازنشستگان

علی ربیعی، سخنگوی دولت امروز سه شنبه ۲۴ فروردین در نشستی خبری ، با برشمردن اقدامات دولت برای افزایش مستمری حداقل‌بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی، افزود: این افرایش تا میزان ۳۹ درصد و برای سایر سطوح (غیرحداقل‌بگیر) ۲۶ درصد به علاوه مبلغ ثابت ۲۴۸ هزار و ۸۰۰ تومان به تصویب رسید و با تلاشهای سازمان تامین اجتماعی، دریافتی بازنشستگان حداقل بگیر دارای همسر و دو فرزند پس از اعمال ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی (افزایش سنواتی) نسبت به مجموع مستمری متناسب سازی شده سال۹۹ و با احتساب مرحله دوم متناسب سازی به ترتیب برای دارندگان ۳۰ سال سابقه از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و دارندگان ۲۰ سال سابقه از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در فروردین ۱۴۰۰ افزایش می‌یابد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه اعمال متناسب‌سازی در سیستم نرم افزاری موجب اعتراض بخشی از متوسط بگیران (غیرحداقل‌بگیران) شد، یادآور شد: پس بنابر سنت خوبی که در سازمان تامین اجتماعی شکل گرفته است، پنج روش برای اجرای متناسب‌سازی مرحله دوم برای رفع بخشی از دغدغه بازنشستگان تامین اجتماعی در دست بررسی است که یکی از آنها با حضور و مشارکت مسئولین کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی نهایی و در پرداخت اردیبهشت ماه لحاظ خواهد شد.

جزئیات حقوق بازنشستگان

حقوق بازنشستگان

متفکر آزاد، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از وعده سازمان تامین اجتماعی درباره متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان خبر داد.

روح الله متفکر آزاد در گفت‌وگویی در خصوص مشکل عدم متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: امروز با معاون سازمان تامین اجتماعی در این خصوص صحبت هایی انجام دادم تا مشکل به زودی برطرف شود.

این نماینده تبریز در مجلس ادامه داد: معاون سازمان تامین اجتماعی عنوان کرده که مشکل پیش آمده در عدم اجرای متناسب سازی به دلیل مشکل نرم افزاری بوده است.

وی گفت: به زودی این مشکل برطرف خواهد شد و تا برطرف شدن مشکل پیگیر موضوع هستیم.

خبرمهم و فوری/ اولین پیش فروش ایرانخودرو در 1400 آغاز شد+برای ثبت نام کلیک کنید

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار