کد خبر : 18049 / /
/

همچنین دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز به ۳۸۵ میلیون تومان رسید.

قیمت پراید تغییر کرد. قیمت پراید نوسان وحشتناکی را تجربه می کند. قیمت پراید و سایر خودروهای داخلی تحت تأثیر قیمت ارز است. قیمت پراید 200 میلیون را رد کرده است. برای اطلاع از قیمت پراید با این خبر همراه باشید.

 قیمت پراید و خودروهای داخلی چند؟

نوسان قیمت در بازار خودرو کشور ادامه دارد. در گزارش زیر قیمت انواع خودرو در بازار را آورده ایم.

در بازار امروز ۲۲ خرداد، خودرو پراید ۱۱۱ به نرخ ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

همچنین دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز به ۳۸۵ میلیون تومان رسید.

قیمت پراید

 قیمت پراید| دنا پلاس ۴۸۰ میلیون تومان شد

قیمت پراید ۱۱۱ امروز شنبه ۲۱ خردا ۱۴۰۱ در بازار آزاد خودرو به ۲۰۳ میلیون تومان رسید. پراید ۱۳۱ امروز با یک میلیون تومان کاهش قیمت ۱۸۳ میلیون تومان بود. پراید ۱۳۲ با دو میلیون تومان افزایش قیمت به ۱۷۷ میلیون تومان رسید. سایپا ۱۵۱ هم ۱۸۴ میلیون تومان به فروش رسید. تیبا دو امروز یک میلیون تومان ارزانتر از روز پنجشنبه بود و ۲۰۴ میلیون تومان به فروش رسید.

قیمت دنا تیپ یک امروز با دو میلیون تومان افزایش نسبت به هفته گذشته به ۴۰۲ میلیون تومان رسید. دنا پلاس دنده‌ای توربو با پنج میلیون تومان افزایش به ۴۸۰ میلیون تومان رسید. پژو ۲۰۶ تیپ دو امروز سه میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و با قیمت ۳۰۴ میلیون تومان به فروش رسید. پژو ۲۰۶ تیپ پنج امروز پنج میلیون تومان افزایش قیمت داشت و ۳۵۵ میلیون تومان به فروش رسید.

 معاون صنایع حمل‌ونقل وزیر صمت اعلام کرد: در طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت این دوره به ۳۸ هزار و ۴۵۷ نفر، خودرو اختصاص خواهد یافت.

اختصاص خودرو در طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از وزارت صمت، منوچهر منطقی ضمن توضیح در خصوص اجرای طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، اظهار کرد: در نخستین دوره تخصیص خودرو در سامانه یکپارچه، مجموع منتخبان اصلی ۲۷ هزار و ۷۹۰ نفر و مجموع منتخبان ذخیره ۱۰ هزار و ۶۶۷ نفر بود که به‌منظور افزایش رضایت‌مندی متقاضیان در این طرح، به همه منتخبان رزرو طرح جوانی نیز خودرو تخصیص می‌یابد.

معاون صنایع حمل‌ونقل وزیر صمت تصریح‌کرد: به‌عبارت‌دیگر، در طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت این دوره به ۳۸ هزار و ۴۵۷ نفر، خودرو اختصاص خواهد یافت.

منطقی یادآور شد: در این دوره، ظرفیت ۸۸ هزار و ۴۵۵ خودرو برای طرح جوانی جمعیت در نظر گرفته شد که در ۷۵ درصد طرح‌های فروش ارائه‌شده، میزان متقاضیان به‌مراتب کمتر از ظرفیت اختصاص‌یافته بود. بنابراین در آن طرح‌ها ظرفیت تکمیل نشد و نیازی به قرعه‌کشی نیز نبود و بر اساس قانون، ظرفیت اولیه تکمیل‌نشده به طرح متناظر در فروش عادی اختصاص‌یافته است.

وی اعلام کرد: تخصیص خودرو به منتخبان ذخیره طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، پس از تکمیل فرآیند فروش منتخبان اصلی در ۲۵ خردادماه، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

اقتصادنیوز: رئیس مرکز ارتباطات وزارت صمت اعلام کرد، تمامی منتخبان اصلی و ذخیره که نام‌شان در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو اعلام شده است، خودرو تخصیص داده می‌شود.‌

آخرین تصمیم درباره عرضه محصولات خودروسازان در سامانه یکپارچه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، رئیس مرکز ارتباطات وزارت صمت گفت در اولین طرح فروش از مسیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو در مجموع  ۱۹۱ هزار و ۶۰۶ دستگاه خودرو عرضه خواهد شد.

حسین زاده قشمی در توییتی نوشت: تمامی منتخبان اصلی و ذخیره که نام‌شان در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو اعلام شده است، خودرو تخصیص داده می‌شود.‌

رییس مرکز ارتباطات وزارت صمت افزایش تعداد خودروهای عرضه شده را به دلیل رشد ۲۰۰ درصدی تولید خودروی کامل به نسب مدت مشابه سال قبل عنوان کرد.  

طبق اعلام زاده قشمی ، ۱۲۵ هزار و ۳۸۱ نفر منتخب اصلی و ۶۶ هزار و ۲۲۵ نفر منتخب ذخیره هستند که در مجموع ۱۹۱ هزار و ۶۰۶ نفر منتخب قرعه کشی در اولین فروش از مسیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو را تشکیل می دهند.

در حالی که رئیس مرکز ارتباطات وزارت صمت از عرضه 191 هزار و 606 دستگاه خودرو خبر می دهد امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت در اظهارنظری دیگر تعداد خودروهای عرضه شده در اولین فروش از مسیر سامانه یاد شده را حدود 186 هزار دستگاه عنوان می کند.

آن طور که قالیباف حساب و کتاب می کند علاوه بر حدود ۱۲۵ هزار نفر افراد احراز هویت شده و برنده قطعی که اعلام شد، از آنجایی که حدود ۵۰ هزار دستگاه خودرو مازاد وجود داشت و تعداد افراد رزرو نیز ۶۰ هزار نفر بود، مشخص شد با اضافه کردن ۱۰ هزار خودروی دیگر در عمل هم به لیست قطعی شده‌ها و هم به فهرست ذخیره‌ها می‌توان خودرو داد.

سخنگوی وزارت صمت ادامه داد به این ترتیب در نخستین مرحله از تخصیص خودرو در قالب سامانه یکپارچه، حدود ۱۸۶ هزار خودرو به متقاضیان عرضه خواهد شد.  پیش تر عنوان شده بود که حدود 177 هزار دستگاه خودرو در اولین طرح فروش سامانه یکپارچه صمت عرضه شده است.

به نظر می رسد منظور از 50 هزار دستگاه خودروی مازاد محصولاتی است که در دو طرح پیش فروش و مشارکت در تولید توسط خودروسازان عرضه شده اما به دلیل بازه زمانی برای تعیین خودرو و همچنین قطعی نبودن قیمت، متقاضیان از خرید آنها استقبال نکرده اند حال وزارت صمت این خودروها را به منتخبان رزرو اختصاص داده است هر چند که تکلیف عرضه 10 هزار دستگاه بیشتر را نیز روی دوش خودروسازان قرار داده است.  

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.