کد خبر : 24621 / /
/

مرحله نخست واریز سود سهام عدالت 29 آذر شروع و اولین روز دی ماه پایان یافت. اما همچنان برخی از مشمولان از دریافت این سود بازماندند‌.

مبلغ سود سهام عدالت 532 تومانی به میزان 600 تومان بود که مرحله اول آن واریز شد. نحوه دریافت سود سهام عدالت برای جاماندگان اعلام شد. شرایط ثبت نام سهام عدالت را در این خبر می خوانید. مرحله دوم واریز سود سهام عدالت تا آخر سال واریز می شود. آخرین خبر درباره سهام عدالت را اینجا بخوانید.

واریز مرحله اول سهام عدالت

اولین مرحله واریز سود سهام عدالت بالاخره پایان یافت اما برخی از سهامداران موفق به دریافت سود شدند. باقی مانده سود سهام عدالت چه زمانی پرداخت می‌شود؟

مرحله نخست واریز سود سهام عدالت 29 آذر شروع و اولین روز دی ماه پایان یافت. اما همچنان برخی از مشمولان از دریافت این سود بازماندند‌.

علت اصلی عدم واریز سود سهام عدالت اشتباه وارد کردن اطلاعات و شماره شبا سهامداران است و بر همین اساس  تا زمانی که شماره شبا اصلاح نشود، دارندگان سهام عدالت سودی دریافت نخواهند کرد.

در صورت اصلاح اطلاعات بانکی، مبلغ سود این مرحله نیز با مرحله بعدی واریزی‌ها که احتمالا اسفند 1401 خواهد بود، به حساب بازماندگان سود سهام عدالت پرداخت می‌شود.

مبلغ سود سهام عدالت چقدر بود؟

قرار بود مبلغ سود سهام عدالت رقمی بین ۶۰۰ هزار تا یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان باشد. این مبلغ به ارزش سهام افراد بستگی داشت. اما حالا بسیاری از مشمولان می‌گویند واریزی آنها کمتر از این رقم بوده است.

بر اساس آنچه تاکنون اعلام شده میزان سود دارندگان سهام عدالت به شرح زیر است:

سود سهام عدالت ۴۵۲ هزار تومانی، ۵۱۰ هزار تومان است.

سود سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی، ۵۵۵ هزار تومان است.

سود سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی، ۶۰۰ هزار تومان است.

سود سهام عدالت یک میلیون تومانی هم یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان است.

سهام عدالت متوفیان به کجا رسید؟

پیمان حدادی، مشاور رییس سازمان بورس اعلام کرده است که در ماه‌های آینده در مورد مراجعه وراث مشمولان سهام عدالت اطلاع‌رسانی خواهد شد. زیرساخت‌های این انتقال در حال آماده سازی است و وراث همچنان باید صبر کنند.

وی به این سوال که آیا فرایند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث در سال جاری صورت خواهد گرفت، پاسخ داد: همه تلاش این است که انتقال سهام عدالت به وراث سریع‌تر انجام شود. همچنین سود سهام عدالت متوفیان در این نوبت واریز نمی‌شود و افراد وارث باید منتظر باشند.

همچنین مشاور رئیس سازمان بورس در رابطه با سهام عدالت متوفیان گفت: آرای صادر شده از میزان متوفیان به صورت الکترونیکی و سیستماتیک نیست، بلکه در شهرستان‌ها آمار‌ها به صورت کاغذی اعلام شده که حدود سه و نیم میلیون از دارندگان سهام عدالت فوت شدند. برای تعیین تکلیف سهام عدالت فوت شدگان باید هماهنگی بین شرکت سپرده گذاری و مرکز آمار قوه قضاییه انجام شود تا آرا به صورت سیستمی و الکترونیکی به شرکت سپرده گذاری مرکزی داده شود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.