کد خبر : 24762 / /
/

قیمت خودرو صفر داخلی روز شنبه، ۱۰ دی ۱۴۰۱، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت پراید و خودرو ایرانی دوباره در وضعیت ملتهبی قرار دارد. قیمت پراید گران شد. قیمت پراید با نوسان های اخیر قیمت دلار بالا رفت. قیمت پراید روند صعودی گرفته است. اخبار جدید درباره قیمت پراید را بخوانید.

قیمت پراید |  افزایش قیمت خودرو در این روزها

سرعت افزایش قیمت خودرو در این روزها به اندازه‌ای افزایش یافته که قیمت‌ها به صورت ساعتی تغییر پیدا می‌کنند. اما برخلاف جهش قیمتی، بازار دوباره در رکود رفته و خرید و فروش متوقف شده است.

قیمت خودرو صفر داخلی روز شنبه، ۱۰ دی ۱۴۰۱، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو در سایت‌های آگهی و خرید و فروش خودرو همچنان افزایشی است. قیمت خودرو هم‌گام با افزایش نرخ دلار و سقف‌شکنی‌های پی در پی با افزایش همراه شد و رکوردهای جدیدی را ثبت کرد. این افزایش قیمت و رکوردزنی‌ها همچنان ادامه دارد و بازار خودرو را دچار شوک بزرگی کرده است.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

از ابتدای سال ۱۴۰۱ قیمت پراید با ثبات نسبی همراه شده بود. اما برخلاف آن ماه‌ها، سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات را شکست و این خودرو را با افزایش قیمت همراه کرد.

حال پراید ۱۱۱ که تولید آن مدت‌هاست متوقف شده، وارد بازه جدید قیمتی شد. این خودرو در قیمت ۲۶۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد. پراید ۱۳۱ نیز امروز به نرخ ۲۵۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.

پژو ۲۰۷ اتومات پس از روزها افزایش قیمت، امروز در محدوده قیمتی ۷۵۰ میلیون تومان ثابت ماند.

خودرو دنا معمولی هم که روزها بود که با ثبات قیمت همراه شده بود، امروز در قیمت ۵۸۲ میلیون تومان در بازار عرضه شد.

پژو پارس اتوماتیک که در روزهای گذشته جهش قیمتی زیادی را تجربه کرد، اما امروز در قیمت ۶۲۰ میلیون تومان در بازار خودرو کشور عرضه شد.

تارا اتوماتیک هم که در هفته‌های گذشته با افزایش قیمت قابل‌توجهی همراه شد، امروز به نرخ ۷۵۸ میلیون تومان در بازار خرید و فروش شد.

قیمت پراید

 اما خودروهایی که در بازار بیشتر مورد معامله قرار می‌گیرند و خریدار بیشتری دارند امروز با چه قیمتی به بازار عرضه می‌شوند؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح امروز در محدوده ۲۹۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر حالا ۴۵۶ میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو در نرخ ۴۸۷ میلیون تومان به بازار عرضه شد.

این روزهای که کوییک جایگزین پراید شده است و به قشر متوسط جامعه اختصاص یافته بود، امروز رکورد جدیدی را ثبت کرد. این خودرو امروز به ۳۰۳ میلیون تومان رسید.

قیمت پراید و پیش بین قیمت خودرو در آینده 

درحالی که وزارت صمت اعلام می‌کند که افزایش قیمت‌ خودرو در بازار کاذب است، مشاهدات نشان می‌دهد که خودرو در بازار همواره در حال افزایش است و ادعای وزارت صمت صحت ندارد. افزایش قیمت‌ در بازار خودرو به قدری سرعت گرفته است که تغییرات قیمتی به صورت ساعتی اعمال می‌شود.

باید یادآور شد که در این جهش قیمتی سطح معاملات کاهش یافته است و فروشندگان برای فروش خودروهایشان دست نگه داشته‌اند.

کارشناسان معتقدند که درحال حاضر هیچ عاملی برای کاهش قیمت خودرو در بازار وجود ندارد و به نظر می‌رسد بازار به این روند خود تا پایان سال ادامه دهد.

بازار خودرو در پاییز رکود عجیب رشد قیمت را تجربه کرد، بطوریکه در این 90 روز برخی از خودروها رشدی 430 میلیون تومانی داشتند.

قیمت پراید | دنا می تازد  

به گزارش اقتصادنیوز؛ استارت رشد قیمت خودرو از 90 روزگذشته زده شد، بطوریکه در این مدت به دفعات شاهد جهش قیمت در بازار بودیم. 

جهشی که در برخی از روزها به 100 میلیون تومان هم رسید و این نوسان موجب شد تا فعالان بازار خودرو تغییر قیمت را به جابجا شدن ارقام در بازار نسبت دهند و بر این نکته تاکید کنند که جابجایی تنها به فاصله گرفتن خریداران منجر می شود.

تفاوت 430 میلیونی قیمت هایماS7 پلاس در ابتدا و انتهای پاییز

براساس ارزیابی بازار در میان پرطرفدارهای بازار در 90 روز گذشته «هایماS7 پلاس» در بازار رشدی 430 میلیون تومانی داشته است. در اولین روزهای مهرماه این خودرو در بازار 770 میلیون تومان در بازار معامله می شد اما در آخرین روز آذر پاییز قیمت آن به یک میلیارد و 200 میلیون رسید تا این خودرو در کنار خودروهای میلیاردی قرار گیرد.

تارا در لیست خودروهای نیم میلیاردی

«تارا دنده‌ای» دومین خودرو است که در این مدت رشدی 237 میلیون تومانی را تجربه کرد و قیمت آن به 588 میلیون تومان رسید و در میان خودروهای نیم میلیاردی قرار گرفت. 

دنا و شاهین می تازند

 ارزیابی‌ها نشان دهنده آن است که در این مدت خانواده دنا هم از کورس رشد قیمت جانماندند و رشد قیمت 214 و 272 میلیونی را تجربه کردند. براین اساس قیمت «دنامعمولی» با افزایش 214 میلیونی در پایان پاییز به 542 میلیون تومان رسید. 

«دناپلاس» یکی دیگر از خودروهایی است که در این مدت رشد قیمت 272 میلیونی را تجربه کرد و در آخرین روز پاییز قیمت آن به 692 میلیون رسید.

اما در میان پرطرفداران خودورهای داخلی «شاهین» هم در مدت زمان مورد ارزیابی رشد 124 میلیون تومانی داشت و قیمت آن در آخرین روز پاییز به 502 میلیون تومان رسید. 

قیمت پراید

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.