کد خبر : 2259 / /
/

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در اردیبهشت ماه نهایی می‌شود

سیاست دولت و همراهی مجلس شورای اسلامی از سال ۹۹ تا به امروز توجه به قدرت خرید کارگران و بازنشستگان بوده است و با اجرای همسان سازی در کنار افزایش ۳۹ درصدی حقوق بازنشستگان به یاری خدا، بخشی از دغدغه بازنشستگان تامین اجتماعی رفع خواهد شد . میزان پرداخت حقوق بازنشستگان در سال 1400 افزایش می یابد. احکام جدید حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی طی امروز و فردا صادر می‌شود. همچنین خبر خوش مسئولان دولتی این بود که دومین مرحله همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از فروردین ۱۴۰۰ اجرایی می‌شود تا شکاف حقوقی آن‌ها با سایر بازنشستگان پر شود جزئیات حقوق بازنشستگان را در خبر روز بخوانید.

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در اردیبهشت ماه نهایی می‌شودمدیرکل تامین اجتماعی لرستان گفت: طرح همسان‌سازی یا متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به طور کامل نهایی می‌شود.

 «منوچهر گودرزی» در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: مرداد ماه سال ۹۹ یکبار طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اجرا شد و، چون مورد رضایت بازنشستگان قرار نگرفت در اسفند ۹۹ دوباره مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی به حقوق آنان اضافه شد.

وی تصریح کرد: قرار بود در فروردین ماه امسال طرح همسان‌سازی یا متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با صدور احکام جدید برای این قشر از جامعه اجرا شود، ولی متاسفانه به دلیل مشکلات نرم‌افزاری هنوز انجام نشده است.

جزئیات حقوق بازنشستگان در اردیبهشت ماه 

حقوق بازنشستگان

گودرزی افزود: مدل‌های مختلفی برای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اجرا خواهد شد که امیدواریم در اردیبهشت ماه با نهایی شدن حکم، فیش حقوقی و پرداخت آن را شاهد باشیم.

مدیرکل تامین اجتماعی با بیان اینکه صندوق تامین اجتماعی پابرجاست و مردم و مستمری بگیران نباید نگرانی داشته باشید، افزود: این صندوق یک تیم مدیریتی قوی دارد و هزینه‌های خود را بدون کمک دولت پرداخت می‌کند که کار بزرگی است.

گودرزی با بیان اینکه تنوع بازنشستگی در میان مستمری‌بگیران زیاد است، تصریح کرد: تامین اجتماعی بیش از ۳۵ مدل بازنشستگی با تنوع دستمزدی و متفاوت بین زنان و مردان را اداره می‌کند.

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان همچنین اظهار داشت: بخشودگی جرایم کارفرمایان در سال‌های گذشته هم انجام شده و در سال ۱۴۰۰ و با توجه به شعار سال که سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها نامگذاری شده است این طرح برای کارفرمایان صنعتی، معدن، خدماتی و اصناف نیز اجرا می‌شود.

گودرزی اضافه کرد: برای استفاده از طرح بخشودگی جرایم چند شرط گذاشته شده و کسانی که می‌خواهند از ۱۰۰ درصد بخشودگی جرایم بهره‌مند شوند باید ظرف ۱۲ ماه بدهی خود را تسویه کنند.

به گفته وی، مطالبات این اداره‌کل از کارگاه‌های دولتی و خصوصی ۷۰۰ میلیارد تومان است که بخشی از این رقم به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی واحد‌ها بوده است.

وی بزرگترین بدهکار تامین اجتماعی را شهرداری‌ها عنوان کرد و گفت: شهرداری‌ها ۲۴۰ میلیارد تومان به تامین اجتماعی استان بدهکار هستند اگر بخواهند از بخشودگی جرایم بیمه‌ای استفاده کنند بیش از ۵۰ درصد آن بخشوده می‌شود.

گودرزی در ادامه سخنان خود تعداد کارگاه‌های تولیدی استان لرستان را ۱۹ هزار و ۳۹۰ مورد عنوان کرد و افزود: تعداد بیمه شدگان اصلی این واحد‌ها ۲۲۵ هزار نفر است که حدود ۳۹۰ هزار افراد تبعی هستند.

وی تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در لرستان نیز ۲ هزار و ۴۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: سه هزار و ۴۰۰ نفر نیز افراد تبعی آن‌ها هستند.

به گفته وی ۲۵ هزار کارگر ساختمانی با ۷۰ هزار نفر افراد تبعی نیز تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.

مدیرکل تامین اجتماعی با بیان اینکه ۴۰ درصد جمعیت استان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند، اظهار داشت: در مجموع بیش از ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت را شامل می‌شوند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار