کد خبر : 2717 / /
/

امروز دلار دوباره حرکت خود را در مسیر نزولی آغاز کرد و قیمت آن در ساعاتی از روز به ۲۳۵۵۰تومان هم رسید و در نتیجه این روند حجم فروش‌ها افزایش یافت و بسیاری از نوسان‌گیران با ناامیدی به تغییر مسیر دلار از بازار خارج شدند.​

ثبت کمترین قیمت دلار در ۷۵ روز اخیر در حالی به ثبت رسید که برخی معامله‌گران به امید رسیدن این ارز به کف با احتیاط در موقعیت خرید قرار گرفته بودند. اتفاق مهم دیگر بازار ارز،‌ ثبت دومین کاهش متوالی در مقیاس ماهانه بود. دلار که در بهمن ماه بیش از ۴ درصد از ارزش خود را از دست داده بود، در اولین ماه فروردین ماه نیز افت ۵/ ۳ درصدی را به ثبت رساند. بپذیرد. نوسانات قیمت دلار بیشترین تاثیر را بر روی کالا های مصرفی دارد. اهمیت قیمت  دلار بر زندگی مردم ایران به قدری است که اکثریت قریب به اتفاق آنها به صورت لحظه ای نرخ این ارز را پیگیری می کنند جهت قیمت دلار برای معامله گران آشکار نیست. قیمت دلار امروز هفتم اردیبهشت ماه 1400 را در سایت خبر روز می توانید مشاهده فرمائید

دلار در بازار امروز کف قیمت جدیدی را پیدا کرد و در آغاز معاملات به ۲۳۸۰۰ و تا پایان روز به ۲۳۵۵۰تومان هم رسید، این درحالیست که دامنه نوسان آن طی چند روز گذشته بین ۲۳۸۰۰ تا ۲۳۹۵۰تومان بوده که به گفته فعالان بازار ارز این روند نتیجه افزایش عرضه از سوی بازارساز با هدف کاهش تدریجی نرخ ارز است.

قیمت دلار در بازار امروز 

قیمت دلار

حالا با مسیری که امروز بازار ارز در پیش گرفته انتظار برخی معامله‌گرانی که تصور داشتند دلار مجددا فاز افزایشی در پیش خواهد گرفت ناامید شده و به سمت فروش روی آورده‌اند و عده‌ای هم که قصد نوسان‌گیری از دامنه قبلی داشتند با سطح قیمت جدید دلار از بازار خارج شده‌اند چراکه احتمال توافق برجام شدت گرفته و به نظر نمی‌رسد روزهای آینده چندان به کام نوسان‌‌گیران باشد.

علاوه بر نقش بازارساز، برجام و همچنین تغییر انتظار معامله‌گران به آینده بازار، کاهش قیمت درهم به سطح ۶۵۰۰تومان هم از دیگر عوامل موثر بر روند نزولی دلار بوده است. چنانچه نرخ درهم در روزهای آینده با کاهش بیشتری مواجه شود احتمال اینکه دلار را به کانال ۲۲هزار تومان سوق دهد بالاست.

در این میان علاوه بر نتیجه برجام، یکی دیگر از عواملی که بر نرخ ارز در روزهای آینده تاثیر خواد گذاشت خبری بود که امروز منتشر شد مبنی بر اینکه چین در آستانه توافق ایران با آمریکا در خصوص رفع تحریم‌های آمریکا اعلام کرده‌ حاضرند بیش از یک میلیون بشکه نفت از ایران خریداری کنند؛ در همین رابطه یک منبع آگاه اظهار کرده که چین پیغام داده حاضر است تمام نفت تولید ایران را که برای صادرات کنار گذاشته است خریداری کند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار