کد خبر : 15900 / /
/

برآورد این است حدود ۲۰ میلیون نفر در کشور سهام عدالت ندارند.

سهام عدالت دو سال پیش آزاد شد. سهام عدالت به جاماندگان واگذار می شود. سهام عدالت دو روش مستقیم و غیر مستقیم دارد. آغاز واگذاری سهام عدالت به جاماندگان در سال جاری در دستور کار است. جدیدترین اخبار درباره سهام عدالت را در «خبر روز» دنبال کنید.

دریافت سهام عدالت برای جاماندگان

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: جاماندگان سهام عدالت در سال جاری این سهام را دریافت می‌کنند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره  جاماندگان سهام عدالت، گفت: برآورد این است حدود ۲۰ میلیون نفر در کشور سهام عدالت ندارند که در کمیسیون اقتصادی طرحی را تصویب کردیم و براین اساس کسانی که مشمول باشند، سهام عدالت دریافت می‌کنند.

وی افزود: بنده به رئیس جمهور نامه‌ای را واصل داشتم و توافقات اولیه انجام و در بودجه امسال تصویب شد و دولت کلیات را پذیرفته و دولت باید آیین نامه اجرایی بنویسد و سامانه ثبت نامی ایجاد شود تا همه اقشار واجد شرایط ثبت نام نمایند و تا اردیبهشت ماه بانک اطلاعاتی موردنیاز را کامل کنیم و حتما بخش عمده ای امسال واگذاری انجام خواهد شد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید براینکه برآورد این است حدود ۲۰ میلیون نفر در کشور سهام عدالت ندارند، عنوان کرد: با تلاش ‌های کمیسیون‌ اقتصادی کسانی که مشمول باشند، در سال جاری سهام عدالت دریافت می‌کنند.

واگذاری سهام عدالت  به جاماندگان

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: آغاز واگذاری سهام عدالت به جاماندگان در سال جاری در دستور کار است.

 محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به جاماندگان سهام عدالت گفت: برآورد این است حدود 20 میلیون نفر در کشور سهام عدالت ندارند که در کمیسیون اقتصادی طرح را تصویب کردیم و براین اساس کسانی که مشمول باشند، سهام عدالت دریافت کنند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: بنده به رییس جمهور نامه دادم و توافقات اولیه انجام و در بودجه امسال تصویب شد و دولت کلیات را پذیرفته و دولت باید آیین نامه اجرایی بنویسد و سامانه ثبت نامی ایجاد شود تا همه اقشار واجد شرایط ثبت نام نمایند و فکر می کنم تا اردیبهشت ماه بانک اطلاعاتی موردنیاز را کامل کنیم و حتما بخش عمده ای امسال واگذاری انجام خواهد شد.

 وی ادامه داد برآورد این است حدود 20 میلیون نفر در کشور سهام عدالت ندارند که در کمیسیون اقتصادی طرح را تصویب کردیم بنده به رییس جمهور نامه دادم و توافقات اولیه انجام و در بودجه امسال تصویب شد و دولت کلیات آن را پذیرفته و براین اساس کسانی که مشمول باشند، در سال جاری سهام عدالت دریافت می‌کنند.

جدیدترین ارزش سهام عدالت 

امروز یکشنبه (۲۱ فروردین) شاخص کل بورس با رشد ۱۵ هزار و ۳۲۷ واحد روی پله یک میلیون و ۴۷۴ هزار واحدی قرار گرفت.

نام شرکت سهامی/ قیمت هر سهم در معاملات 21  فروردین (یکشنبه) بر حسب تومان | قیمت هر سهم در معاملات 20  فروردین (شنبه) بر حسب تومان

فارس (صنایع‌ پتروشیمی خلیج فارس) 

746 /746

شگویا (پتروشیمی‌شهید تندگویان)

1185 / 1162  

شاوان (پالایش نفت لاوان)

15255  /14955  

دانا (بیمه دانا) 

998/ 998

بنیرو (شرکت نیرو ترانس) 

203 / 201  

رمپنا (شرکت مپنا) 

1564 /1546  

اخابر(مخابرات ایران)  

796/  784  

کگل (شرکت گل گهر) 

1293 /1293

حکشتی‌ (کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران)

1646  /1636  

فولاد (شرکت فولاد مبارکه اصفهان) 

1222/ 1198  

فولاژ (فولاد آلیاژی ایران) 

842 /842

فخوز (شرکت فولاد خوزستان)

637 / 635  

ساراب (سیمان داراب) 

1589 / 1599  

ورنا (سرمایه گذاری رنا) 

426 /426

حپترو (حمل و نقل پتروشیمی ) 

2050  /2058  

کچاد (شرکت چادرملو)

1602/  1594  

وپست (شرکت پست)

367 / 359  

مارون (پتروشیمی مارون) 

17410/  17310

شپنا (پالایش نفت اصفهان) 

750 / 753  

شتران (پالایش نفت تهران)  

541  540

شبندر (شرکت پالایش نفت بندر عباس) 

828/  812  

بسویچ (شرکت پارس سویچ) 

1186  /1185  

وبملت (بانک ملت)

396  /380  

وبصادر (بانک صادرات ایران) 

230 / 219  

خاور (ایران خودرو) 

152 / 147  

وتجارت (بانک تجارت)

223/  214  

 فایرا (شرکت آلومینیوم ایران) 

1944/  1938  

شراز (پالایش نفت شیراز) 

14215/ 14215

جم (پتروشیمی جم) 

4681/  4682  

فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) 

762/  757

سدشت 

2493  /2468  

شبریز (پالایش نفت تبریز)

4296/  4223

 ارزش سهام عدالت در هفته گذشته با رشد قابل توجهی همراه شده است که می‌تواند امیدواری فراوانی را برای سهامداران عدالت داشته باشد.

سهام عدالت در روزهای ابتدایی سال ۱۴۰۱ روندهای متفاوتی به خود گرفته است. در هفته دوم فروردین ماه ارزش این سهام به شدت کاهش یافت، اما ارزش همین سهام در هفته سوم ماه جاری با رشد قابل توجه همراه بوده است.

در هفته گذشته به دلیل رشد بازار در شاخص‌های عملکردی انتظار این بود که ارزش سهام عدالت نیز با افزایش روبرو شود. رشد ۲.۵۱ درصدی ارزش سهام عدالت که بیش از رشد شاخص کل است، می‌تواند خبر امیدوارکننده‌ای برای دارندگان این سهام باشد.

از سهام عدالت چه خبر؟

طبق آخرین اخبار اصلاح آیین‌نامه سهام عدالت‌ منتظر معرفی نمایندگان دولت در کارگروه سهام است. ‌

حسین امینی‌خواه، رئیس هیأت مدیره کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، در مورد اصلاح آیین‌نامه سهام عدالت می‌گوید: در این راستا کارگروهی در زیرمجموعه شورای عالی بورس تشکیل شده است که همه موضوعات سهام عدالت در این کارگروه باید دنبال شود، در این کارگروه نماینده حقیقی از شورای عالی بورس، نماینده‌ای از وزارت امور اقتصادی و دارایی و نماینده‌ای از کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی باید حضور داشته باشند که هنوز دولت نمایندگان خود برای این کارگروه را معرفی نکرده است.

رئیس هیأت مدیره کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در مورد معاملاتی شدن سهام عدالت اظهار داشت: برای معاملاتی شدن و برگزاری مجامع شرکت‌های استانی سرمایه‌گذاری عدالت باید نمایندگانی برای مجامع معرفی شوند. در حال حاضر مشکلی در قانون نیست و یک عضو هیأت مدیره یا دبیرکل دبیرخانه سهام عدالت می‌تواند برای اعمال حق مردم در مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر حضور داشته باشند.

خبر دیگر در مورد معاملات سهام عدالت است. پیمان حدادی، دستیار ویژه رئیس سازمان بورس گفت: خرید و فروش سهام عدالت فعلاً متوقف است و باید آئین‌نامه معاملات سهام عدالت در شورای عالی بورس تغییر کند.

سهام عدالت چقدر می‌ارزد؟

سهام عدالت که از سال ۸۴ وارد عرصه اقتصادی کشور شده، حدود ۴۹ میلیون سهامدار دارد که یکی از بزرگترین طرح های اقتصادی کشور بوده است. سبد سهام عدالت از تعدادی سهام ارزنده و نمادهای بزرگ بازار سرمایه تشکیل شده است که در هفته‌های گذشته با نوسان فراوانی همراه بوده است. ارزش سهام عدالت در هفته سوم فروردین ماه با افزایش ۲.۵۱ درصدی روبرو شده است. این سهام در بهمن ماه با کاهش ارزش مواجه شد و در اسفندماه نیز روند نوسانی داشت.

در نیمه اول اسفند ماه نیز ارزش این سهام افزایش یافت، اما به دلیل استقبال سهامداران از نمادهای کوچک، در نیمه دوم اسفند ماه ارزش سبد سهام عدالت با کاهش ارزش مواجه شد. ارزش این سهام در هفته دوم فروردین ماه برخلاف رشد شاخص‌های عملکردی بازار سرمایه، با کاهش ارزش مواجه شد، اما در هفته گذشته و با رشد شاخص کل، ارزش سهام عدالت نیز رشد قابل قبولی داشته است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.